Azar Chat Üyelik Ge...

Azar Chat Üyelik Gereklimidir ? 24 Şubat 2020, Pazartesi 1 912

Sohbet, kökeni Arapçadan gelen, anlamı söyleşi olan kelimedir. Söyleşi ise iki bireyin karşılıklı olarak hoş vakit geçirme isteğiyle oluşan eylemdir. Sohbet veya söyleşi kişisel izlenimlerime göre günümüz dünyasında daha çok bir üçüncü şahsı eleştiri veya yaşamsal sorunların, çözülmesine neden olmayacak şekilde, anlatılması şeklinde oluşmaktadır.

 Sohbet Siteleri Nasıl Oluşmuştur?

            Sanayileşmeden sonra artık teknoloji harikaları doğmaya başlayan şu dünyamızda, gerek insan nüfusunun artması, gerek devlet politikalarının bireyler üzerindeki baskısı, insanların bu baskılardan bıkması üzerine sohbet etmelerine teşvik etmiştir. En iyi sohbet ortamının oluşması gereken yer olan aile ortamında bile küçük de olsa sorunlar oluşması bizim de o sorunlardan kaçmak istememizi beraberinde getirir. Biz de sonuç olarak ailemizden geldiğini düşündüğümüz sorunlardan kaçarken en iyi sohbet ortamı olan ailemizle sohbet edemez olmaktayız. Git gide kalabalıklaşan sokaklarda yalnızlaşan insan sohbeti tanımadığı, bilmediği insanlarla sanal âlemde aramaya başladı. Bu da anlayacağınız üzere sohbet sitelerinin kökünü oluşturdu.

 Sohbet Sitelerine Üye Olmak Gerekli Midir?

            Bireyler sohbet sitelerinde ne kadar yalnızlığını gidermek istese bile sohbet siteleri yalnızca sohbet için kullanılmamaktadır. Sohbet siteleri bazı amaçsız ve başıboş insanların garip dalgalarına maruz kalabilirken, bazen bireylerin insani aşırılıklarını göstermesi sebebiyle belli bir küçük yaş gurubunun görmemesi gereken eylemlerden tutun da cinselliğe kadar aklınıza gelebilecek türlü olumsuzluğu barındırabiliyorlar. Bunların yanında sizin kişisel bilgilerinizi, resminizi, adınızı, soyadınızı, en küçük kimlik bilgilerinizi, yaşınızı, e-mail hesabınızı, telefon numaranızı, bu siteler aracılığıyla öğrenmeye çalışan, bunları kötü amaçlarla kullanmak isteyen, sizi olumsuzluklara sürükleyebilen, örgütlenmeler de bu sitelerin içinde mevcuttur.

            Bu sitelerde güzel erişim sağlamak istiyorsanız sizin amacınızın sadece güzel Chat yapmak, derdinizi tanımadığınız insanlara anlatmak, olmalıdır. Bu sayede bazı bireylerin insani aşırılıklarından kaçabilirsiniz. Ancak, sizi dolandırmaya çalışan insanlara karşı bu sitelere mümkün ise üye olmamak, mümkün değilse sitelere yukarıda saydığım kişisel bilgilerinizi vermemek veya sadece savunma amaçlı bu bilgilerinizi yanlış vermek, sizin bu siteleri sohbet amaçlı kullanmanızı sağlayacak yönde etik bir davranıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Afilli hatun dedi ki:

izmirden bir kişi arıyorum kendine gvenen bir bey not bıraksın

Azar Chat

azar chat ücretsiz üyeliksiz kayıtsız misafir girişleri ile bay ve bayanların ortak buluşma noktası.

Azar Sohbet

Azar Sohbet ücretsiz üyelikleri ile kayıt olabilir kendinize özel bir profil oluşturabilirsiniz dilediğinizce yeni insanlarla tanışıp sohbet muhabbet edebilirsiniz

Azar Web

Azar web bilgisayardan ve tüm mobil akıllı cihazlarınızı destekler tüm özellikleri ücretsiz kullanmanızı sağlar.

azar web azar web