Azar Sohbetin Anlamı Nedir?

Ana Sayfa / Azar Sohbetin Anlamı Nedir?

Azar Sohbetin Anlamı Nedir?

admin     24-02-20     Azar Sohbetin Anlamı Nedir?     Azar Sohbetin Anlamı Nedir?     11 Görüntülenme

İnternet ve sosyal medya kullanıcıları arttıkça, günlük yaşamda karşılık bulduğumuz durumlar, internet alanında da artık karşımıza çıkabiliyor. Bunun en büyük örneği ise sohbet siteleri. Gerek ülkemizde gerekse yurt dışında oldukça gelişen azar sohbet sitelesi, farklı hizmetleriyle kullanıcıları kendi mecralarına çekmeye çalışıyor. Sohbet sitelerin son yıllardaki önemli hizmetlerinden biri de sesli sohbet olarak dikkat çekiyor.

 Sesli sohbetin anlamı nedir?

            Sesli sohbet, kullanıcıların internet ortamında bilgisayarlarına bağladıkları kulaklık ve mikrofon yoluyla ya da bazı kurumların verdiği telefon numaralarını arayarak karşısındaki en az 1 kişiyle gerçekleştirdiği sohbete denir.

            Sohbet sitelerine üye olan kullanıcılar, sesli sohbet sistemini de kullanma imkanına sahip. Bazı sitelerin verdiği hizmetlere göre; karşılıklı kullanıcıların kabul etmesi halinde, bilgisayar mikrofonu aracılığıyla sesli sohbet yapabiliyor.

 Telefon sohbetleri de mevcut

            Sesli sohbet sektörü yalnızca internet ortamında hizmet vermiyor. Bazı kurumlar, verdikleri telefon numaraları ile kişilere sohbet hizmeti sağlıyor. İlgili numaraları tuşlayan kullanıcılar, kurum tarafından görevlendirilmiş kişilerle sohbet etme imkanına sahip oluyor.

 Sosyal medya uygulamaları da mevcut

            Sesli sohbet yalnızca web sitelerin verdiği hizmetlerle ya da telefon aracılığıyla değil sosyal medya uygulamaları aracılığıyla da gerçekleştirilebiliyor. Messenger, Skype gibi uygulamalar aracılığıyla kişiler daha önce arkadaş listesine eklediği kullanıcılarla doğrudan bağlantı kurarak sohbet gerçekleştirebiliyor. Ekstra bir ücret ödenmeyen sesli sohbet, günümüzde akıllı telefonların neredeyse tamamında yer alan Whatsapp uygulamasında da bulunuyor.

            Kullanıcılar böylece, arama yapacakları kişiyi Whatsapp ya da Messenger üzerinden arayarak telefon hatlarında yer alan bakiyelerinden harcamadan sesli sohbet gerçekleştirebiliyor. Ancak burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken nokta, sesli aramalarda gerek mobilde gerekse bilgisayar üzerinden internet kotasının daha hızlı tüketilmesi. Kullanıcılar internet kotalarına dikkat etmeden sesli aramalar gerçekleştirmesi durumunda, internet kotalarını tüketebilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Azar Chat

Azar Chat Sohbet

Azar Chat

Ücretsiz Azar Chat

© Copyright 2018-2020 AzarChat.Com Tüm Haklarına Sahiptir.