Azar Web Sohbet

Azar Web Sohbet 22 Şubat 2020, Cumartesi 5 857

Bireyin kendisinin dışındaki dünyayla iletişimini sağlayan en önemli araç sohbettir. Bu yüzden sosyal hayatında saygınlığını korumayı ve huzurlu olmayı hedefleyen birey hem kendi açısından hem de karşı taraf açısından iletişim saygılı bir ortamda gerçekleştirilmelidir.

 sohbet tutumları saygı çerçevesinde nasıl gerçekleşir?

 -İlk adım bireyin kendisidir.

            Hangi ortamda gerçekleştiği fark etmeksizin sohbet sırasında her sözünüz ya da her davranışınızla karşınızdakilere kendinizle alakalı bilgi verirsiniz. Vücut dili, dış görünüş, diksiyon, sohbet konusu hakkında bilgi birikimi, dikkat gibi unsurlar karşınızdakilere sizin hakkınızda bilgi verir. Özgüvenli, dik bir duruş; nazik hareketler; temiz ve düzenli eller, saçlar, kıyafetler; düzgün bir konuşma dili yüz yüze sohbetlerde karşınızdakilerin size saygı duymasına ve dolayısıyla sohbet tutumlarının saygı çerçevesinde gerçekleşmesini sağlar.

            Yüz yüze gerçekleşmeyen sohbetlerde bu özelliklerin önemi yoktur. Sanal ortamlarda gerçekleşen sohbetlerde önemli olan sohbet konusu seçiminiz, bu konudaki bilgi birikiminiz, sohbet sırasında dikkatinizi sohbet üzerinde odaklamış olmanızdır. Ayrıca bu ögeler yüz yüze gerçekleşen sohbetlerdeki saygınlığınızı sağlamak için de çok önemlidir. Üzerinde konuşulacak konunun belirlenmesi ve sohbetin gelişimi içinde bu konunun dallanıp değişmesi sürecinde etkili rol almak; hem fazla çekimser durup konu belirlenmesinden uzak kalmamak hem de fazla baskın olup kaba görünmemek anlamına gelir.

            Seçilen konu üzerinde fikir ve bilgi sahibi olmak da bireyin saygınlığını arttırmasına yardımcı olan etmenlerdendir. Yanlış bilgiler vermek ya da tutarsız fikirler belirtmek sohbetin saygı çerçevesinde gerçekleşmesini engelleyip, karşı tarafın alaylarına, karşı çıkmalarına, kızgınlıklarına maruz kalmanıza sebep olabilir. Üzerine söyleyecek, yeterli bilgi ve tutarlı fikirlere dayanmayan, sözünüzün olmadığı konularda konuşmamak her zaman en doğru seçimdir.

 Dikkatinizi sohbet üzerinde toplamanız ise daha önce sayılan tüm öğeleri güçlendirecektir. Azar Sohbet sitemizde kişilere olan saygınızı göstererek aynı saygıyı onların da size göstermesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SeDeF dedi ki:

selam ben sedef yas 28 dulum sevgili arıyorum

Hülya dedi ki:

selam ben hülya. 38 yasimdayim bekarim güvenilir partner arıyorum.

Kendinizi tanıtıcı mesajlarınızı bekliyorum

Recep dedi ki:

Merhaba 41 yaşındayım kendime partner arıyorum.

Marksaile dedi ki:

sesli sohbet etmek isteyen mesaj atsın

Azar Chat

azar chat ücretsiz üyeliksiz kayıtsız misafir girişleri ile bay ve bayanların ortak buluşma noktası.

Azar Sohbet

Azar Sohbet ücretsiz üyelikleri ile kayıt olabilir kendinize özel bir profil oluşturabilirsiniz dilediğinizce yeni insanlarla tanışıp sohbet muhabbet edebilirsiniz

Azar Web

Azar web bilgisayardan ve tüm mobil akıllı cihazlarınızı destekler tüm özellikleri ücretsiz kullanmanızı sağlar.

azar web azar web